محل تبلیغات شما

اتیل الکل یا همان اتانول به عنوان یک ماده شیمیایی آلی و اکسیژن دار معرفی می شود. اتانول مایعی فرار، قابل اشتعال و بی رنگ بوده و دارای فرمول شیمیایی C2H5OH است. از اتانول با توجه به میزان آب، فرایند تولید و استفاده نهایی، گریدهای متفاوتی از آن وجود دارد به عنوان مثال اتانول 99 درصد (اتانول مطلق) کاربرد گسترده ای در صنایع دارویی به عنوان حلال، نگهدارنده و گنا دارد.

فرایند تولید اتانول

اتانول مهمترین بخش موجود در نوشیدنی های الکلی به شمار می رود که از تخمیر کربوهیدرات های قابل تخمیر به دست می آید. هر ماده ای که قند، نشاسته و سلو داشته باشد پس از مراحل تخمیر و تقطیر قابلیت تبدیل شدن به اتیل الکل را دارد. این نتیجه حاصل تخمیر برخی از انواع میوه و غلات است. به عنوان مثال می توان به تخمیر انگور، ذرت و حتی چغندر قند اشاره نمود. عمده ترین کاربرد اتانول در صنعت بوده و به عنوان یک حلال استفاده می شود. از اتانول جهت ساخت برخی از مواد شیمیایی و در برخی کشورها مانند برزیل به عنوان سوخت نیز استفاده می شود.

خواص فیزیکی اتانول

اتانول و یا همان الکل سفید در ابتدا به گروه هیدروکسیل مربوط می شود. گروه هیدروکسیل به مولکول قطبیت داده، و باعث می شود پیوندهای هیدروژن درون مولکولی بالا رود. از این دو خاصیت جهت بررسی تفاوت های بین واکنش های فیزیکی الکل هایی با وزن مولکولی کم تر و واکنش هیدروکربن هایی با وزن مولکولی بیشتر استفاده می شود.

خواص شیمیایی اتانول

خواص شیمیایی اتیل الکل، برگرفته از گروه هیدروکسیل (OH) است چرا که روی گروه هیدروکسیل می تواند واکنش های متفاوتی همانند آبگیری، هالوژن دار کردن و تشکیل استر انجام شود. در این خصوص باید گفت که اتم هیدروژن را می توان با یک ف فعال مانند سدیم یا پتاسیم و یا حتی کلسیم تعویض نموده و سپس یک اتوکسید فی همراه با گاز هیدروژن به دست آورد.

گروه هیدروکسیل قادر به ارائه قطبیت به مولکول بوده و  پیوندهای هیدروژنی درون مولکولی بسیاری  را ایجاد می کند. پیوندهای هیدروژنی در حالت مایع و در اثر جذب هیدروژن هیدروکسیل، یک مولکول و اکسیژن هیدروکسیل مولکول دوم تشکیل می شوند. اثر این پیوند سبب بروز رفتارهای دیمری در اتیل الکل می شود. این رفتار مشابه رفتار آب خواهد بود.

خرید اتیل الکل از یک فروشگاه معتبر

اتیل الکل و یا همان اتانول را باید از معتبرترین فروشگاه های موجود خریداری کنید. اگر قصد خرید الکل صنعتی را دارید باید بدانید که قیمت اتانول صنعتی در مقایسه با دیگر اقسام اتانول ها بیشتر است. امکان خرید الکل سفید 70 درصد نیز برای مقابله با ویروس کرونا فراهم شده است.

درواقع خرید الکل اتانول ممکن است با اهداف متعددی صورت گیرد. در هر صورت شما می توانید این الکل را با بهترین کیفیت ممکن از وب سایت سیگما شیمی خریداری کنید. هم اکنون می توانید جهت خرید الکل طبی، صنعتی و دیگر اقسام الکل های سفید روی این کلمه کلیک نموده و پس از ورود به صفحه فروش آن ها در وب سایت سیگما شیمی محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

بررسی تخصصی اتیل الکل

اتانول ,الکل ,های ,اتیل ,یک ,هیدروکسیل ,می شود ,اتیل الکل ,به عنوان ,گروه هیدروکسیل ,خرید الکل

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مهاجرت به اروپا bahalmusic پاکت کرافت متفره lisseperruquepas نرم افزار کد شکن مشاور املاک اصفهان نورگرام پالیز گردو مهندس سعید قاسمی شکوفه باران